Kód oblasti 017 / +96617Kód oblasti 017 / +96617 (Saúdská Arábie)


Národní oblastní kód Asir, Al-Baha, Jizan, Najran, Khamis Mushait je 017. Asir, Al-Baha, Jizan, Najran, Khamis Mushait se nachází v Saúdská Arábie. Pokud se nacházíte mimo území Saúdská Arábie a chcete zavolat osobě v Asir, Al-Baha, Jizan, Najran, Khamis Mushait, kromě národního oblastního kódu potřebujete také znát mezinárodní telefonní předvolbu. Telefonní předvolba Saúdská Arábie je +966, takže pokud se nacházíte v Česká republika a chcete zavolat osobě v Asir, Al-Baha, Jizan, Najran, Khamis Mushait, musíte nejprve vytočit +96617 a poté zadat telefonní číslo.

Nula před národní oblastním kódem se v tomto případě neuvádí.

Znaménko plus před číslicemi může být obvykle použito v tomto formátu. Ve většině případů se však znaménko plus nahrazuje sekvencí čísel, která informuje telefonní síť o vašem úmyslu vytočit telefonní číslo v jiné zemi. ITU doporučuje používat 00, což je běžný postup v mnoha zemích, včetně všech evropských zemí.

Pokud voláte z Česká republika osobě v Asir, Al-Baha, Jizan, Najran, Khamis Mushait, můžete místo předvolby +96617 před telefonním číslem použít variantu 0096617.
Kalkulátor telefonních čísel