Kód oblasti 38 / +5538Kód oblasti 38 / +5538 (Brazílie)


Národní oblastní kód Montes Claros, Diamantina, Januária, Paracatu je 38. Montes Claros, Diamantina, Januária, Paracatu se nachází v Brazílie. Pokud se nacházíte mimo území Brazílie a chcete zavolat osobě v Montes Claros, Diamantina, Januária, Paracatu, kromě národního oblastního kódu potřebujete také znát mezinárodní telefonní předvolbu. Telefonní předvolba Brazílie je +55, takže pokud se nacházíte v Česká republika a chcete zavolat osobě v Montes Claros, Diamantina, Januária, Paracatu, musíte nejprve vytočit +55 38 a poté zadat telefonní číslo.

Nula před národní oblastním kódem se v tomto případě neuvádí.

Znaménko plus před číslicemi může být obvykle použito v tomto formátu. Ve většině případů se však znaménko plus nahrazuje sekvencí čísel, která informuje telefonní síť o vašem úmyslu vytočit telefonní číslo v jiné zemi. ITU doporučuje používat 00, což je běžný postup v mnoha zemích, včetně všech evropských zemí.

Pokud voláte z Česká republika osobě v Montes Claros, Diamantina, Januária, Paracatu, můžete místo předvolby +55 38 před telefonním číslem použít variantu 0055 38.
Kalkulátor telefonních čísel