Telefonní předvolba Skole (Kód oblasti)Město nebo oblast:Skole

Telefonní předvolba:

3251     (+380 3251)

Země:

Ukrajina

Kalkulátor telefonních čísel

Telefonní předvolba Skole (Kód oblasti)


Telefonní předvolba / kód oblasti pro Skole je 3251. Pro fiktivní telefonní číslo 6786725 a telefonní předvolba oblasti 3251, které je potřeba vytočit, je 3251 6786725. Skole se nachází v Ukrajina.

Telefonní předvolba / kód oblasti přiděluje telefonnímu číslu účastníka určitou pozici. Kromě telefonní předvolby oblasti, existují i jiné druhy předvoleb: mezinárodní telefonní předvolby, telefonní předvolby mobilních operátorů a telefonní předvolby různých služeb. Z několika důvodů je lze kombinovat. Při volání z jedné země do druhé, v případě, že volaný má pevnou linku, je mezinárodní telefonní předvolba / kód oblasti kombinována s telefonní předvolbou oblasti a číslem účastníka. Pro fiktivní telefonní číslo 6786725, telefonní předvolba oblasti 3251 (Skole) a Mezinárodní telefonní předvolba 00380 číslo, které je potřeba vytočit, je 00380 3251 6786725. Je-li hovor uskutečněn na mobilním zařízení, je Mezinárodní telefonní předvolba kombinována s telefonní předvolbou mobilního operátora a číslem účastníka. Pokud se jedná hovor pro účastníka ve stejné zemi, lze mezinárodní telefonní předvolbu vynechat. V případě vnitrostátního volání z jedné pevné linky na druhou, lze v mnoha zemích vynechat také telefonní předvolbu oblasti, pokud mají oba účastníci stejnou telefonní předvolbu oblasti. Zejména v zemích, kde si účastníci mohou ponechat stejné telefonní číslo i poté, co se přestěhují na jiné místo, nebo do jiného města, musí být samozřejmě vytočena také telefonní předvolba / kód oblasti – v tomto případě 3251.

V mezinárodní telefonní předvolbě a telefonní předvolbě oblasti stojí před samotnou předvolbou jedna nebo více číslic. Tyto číslice informují telefonní ústřednu o tom, že následující číslice jsou telefonní předvolbou oblasti, nebo mezinárodní telefonní předvolbou a že se nejedná o samotné telefonní číslo. V případě telefonních předvoleb oblasti se jedná obvykle o nulu. V případě mezinárodních telefonních předvoleb se západoevropské země a většina zemí v Africe, Jižní Americe a na Blízkém východě řídí doporučením Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) a používají dvě nuly. Některé země však toto doporučení nedodržují: Například země, které jsou součástí severoamerického číslovacího schématu, používají 011 a Japonsko používá 010.

Služby, ke kterým se přistupuje prostřednictvím předvoleb služeb, mohou být zpoplatněny nejen telekomunikačními společnostmi, ale také společnostmi, které tyto služby nabízejí. Řada pochybných společností proto nabízí služby, které nejsou příliš užitečné a za něž si účtují vysoké poplatky. V zájmu ještě vyššího zisku se tyto služby snaží udržet volající na lince co nejdéle. Úřady pro dohled proti těmto poskytovatelům pravidelně přijímají opatření, ale nelze se na to spolehnout. Kromě speciálních čísel, která lze identifikovat pomocí jejich telefonní předvolby, existují také čísla rychlé volby. Nejznámější je tísňové číslo 112 v Evropě a číslo 911 v Severní Americe. Tato čísla lze použít v rámci celé země a nepotřebují telefonní předvolbu, tj. žádnou mezinárodní telefonní předvolbu +380 (00380) nebo předvolbu oblasti 3251 (Skole).

Obecně platí, že telefonní číslo volajícího je předáno příjemci hovoru a zobrazeno na displeji. Ačkoliv je možné skrýt své vlastní telefonní číslo, což je pochopitelné z důvodu ochrany údajů, nemělo by vás potom překvapit, pokud osoba, které voláte, hovor nepřijme. Řada lidí chce vědět, kdo jim volá a nepřijímá anonymní hovory.

Pokud se nacházíte mimo území Ukrajina a chcete zavolat osobě v Skole, kromě národního oblastního kódu potřebujete také znát mezinárodní telefonní předvolbu. Mezinárodní telefonní předvolba Ukrajina je +380 (00380), takže pokud se nacházíte v Česká republika a chcete zavolat osobě v Skole, musíte nejprve vytočit +380 3251 a poté zadat telefonní číslo. Nula před národní oblastním kódem se v tomto případě neuvádí. Pro fiktivní telefonní číslo 6786725, telefonní předvolba oblasti 3251 (Skole) a Mezinárodní telefonní předvolba 00380 číslo, které je potřeba vytočit, je 00380 3251 6786725.